Czym jest NZOZ Kendron?

Historia NZOZ Kendron

NZOZ Kendron - powstanie i dzień dzisiejszy

Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej  Kendron rozpoczął działalność leczniczą w 1996 roku. Od początku jego priorytetem było zapewnienie kompleksowej opieki dla pacjentów ze schorzeniami neurologicznymi, a także opieki stomatologicznej. W chwili obecnej świadczone są usługi na podstawie umowy z NFZ w zakresie neurologii, stomatologii oraz świadczenia rezonansu magnetycznego. W marcu 2019 roku otwarta została poradnia rehabilitacyjna świadcząca płatne zabiegi. NZOZ Kendron posiada nowoczesny rezonans 3T marki Siemens, kompletnie wyposażone pracownie badań EEG, EMG, USG Dopplera oraz gabinet stomatologiczny. Poradnia Neurologiczna wraz z gabinetem zabiegowym znajduje się na poziomie II piętra, na ulicy Marjańskiego 3 w Białymstoku, piętro niżej (I piętro) zostaje zlokalizowana poradnia rehabilitacyjna, zaś na poziomie -1 pracownia rezonansu magnetycznego z z pracowniami badań EEG, EMG oraz USG Dopplera. Poradnia stomatologiczna umiejscowiona jest na ul. Świętego Mikołaja 1 (III piętro) w Białymstoku. Dokładna mapa ze wskazówkami dojazdu znajduje się w zakładce "Kontakt"

Poradnie NZOZ Kendron

Poradnia Rehabilitacyjna


 O NAS 

Poradnia Rehabilitacyjna Kendron to nowoczesna placówka medyczna gwarantująca jakość na najwyższym poziomie. W trosce o Państwa zdrowie świadczymy kompleksową opiekę w zakresie fizjoterapii i osteopatii. Wykorzystujemy wyłącznie najwyższej klasy sprzęt rehabilitacyjny renomowanych firm. W swojej pracy zwracamy szczególną uwagę na holistyczne podejście do Pacjenta. Mogą tu Państwo liczyć na pomoc wysoko wykwalifikowanych specjalistów oraz sympatyczny personel. 
 
ZESPÓŁ 

Dr n. o zdr. Marcin Kur - Kierownik Poradni Rehabilitacyjnej Kendron.   
Absolwent Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku na kierunku Fizjoterapia oraz były doktorant w Klinice Neurochirurgii Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego oraz w Zakładzie Neurologii Inwazyjnej Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku. W pracy akademickiej zwracający szczególną uwagę na staranną i rzetelną diagnostykę pacjentów oraz na leczenie przyczynowe. Obecnie poszerzający wiedzę na Międzynarodowej Uczelni Flanders International College of Osteopathy.
Ukończył wiele kursów w zakresie fizjoterapii oraz neurofizjologii klinicznej: Terapia manualna (system niemiecki), prowadzona przy współpracy z Physio–Akademie w Wremen, Propioceptive Neuromuscular Facilitation (PNF 3A), Metoda McKenzie, Kurs z zakresu elektromiografii i elektroneurografii Polskiego Towarzystwa Neurofizjologii Klinicznej, Kurs z zakresu neuromonitoringu śródoperacyjnego INOMED. 
Ponadto uczestnik wielu krajowych konferenecji naukowych. Doskonalący swoje umiejętności z zakresu anatomii i neurofizjologii w trakcie wykonywania neuromonitoringu śródoperacyjnego podczas zabiegów neurochirurgicznych, laryngologicznych oraz kardiochirurgicznych. Zwracający uwagę na holistyczne podejście do pacjenta. Specjalizujący się w diagnostyce i leczeniu dolegliwości narządu ruchu, chorobach neurologicznych oraz podologii. 
W pracy naukowej wykorzystujący badania neurofizjologiczne oraz komputerowe badania stóp do obiektywizowania stanu klinicznego pacjenta. ... 

Członkowie zespołu:
mgr Adam Awksietijuk
mgr Joanna Kiczuk
mgr Joanna Tomczyk
Kinga Śliwonik
Emilia Wyszyńska


TERAPIE 

TERAPIA MANUALNA 

Terapia manualna (system niemiecki) 
Techniki Manipulacyjne HVLA 
Terapia Tkanek Miękkich 
Terapie Mięśniowo-Powięziowe 
Terapie Punktów Spustowych 
Neuromobilizacje Struktur Nerwowych 
Kinesiology Taping 

OSTEOPATIA 

PORÓD/CIĄŻA 

REHABILITACJA DZIECIĘCA 

FIZYKOTERAPIA 

Elektroterapia 
Ultradźwięki 
Fala uderzeniowa 
Laseroterapia 
Magnetoterapia 
Krioterapia 
Ciepłolecznictwo 

KINEZYTERAPIA 

Trening Sensomotoryczny 
Trening Funkcjonalny 
Ćwiczenia w chorobach i dysfunkcjach chorób kręgosłupa i stawów obwodowych 

PODOLOGIA 

Komputerowe badania stóp 
Kompleksowa rehabilitacja wad stóp i postawy 
Projektowanie indywidualnie zaprojektowanych wkładek ortopedycznych 

REHABILITACJA DOMOWA 

 KONTAKT
Poradnia Rehabilitacji NZOZ Kendron
ul. Marjańskiego 3 lok. 101 b I piętro
15-402 Białystok
godziny otwarcia:
poniedziałek - piątek godz. 8:00 - 19:00

tel. +48 507098350
email: rehabilitacja@kendron.pl

Pracownia Rezonansu Magnetycznego

Pracownia rezonansu magnetycznego
Badanie rezonansem magnetycznym (w skrócie nazywane MR lub MRI) jest obecnie jedną z najdokładniejszych metod obrazowania strukturalnego stosowanych w medycynie. W NZOZ Kendron używamy aparatu firmy Siemens Magnetom Spectra o mocy 3T (tesla). Dzięki zastosowaniu aparatury z wysokim polem magnetycznym, możemy zdecydowanie bardziej szczegółowe obrazowanie struktur anatomicznych w porównaniu z aparatami o średnim polu (1,5T) i niskopolowych (0,3T). 
Zaawansowane możliwości aparatu ułatwiają i skracają czas badania. Nasza maszyna posiada także zestaw cewek dedykowanych umożliwiających obrazowanie poszczególnych części ciała oraz wiele aplikacji klinicznych, pozwalających na poprawę jakości obrazowania zarówno badań podstawowych jak i wysokospecjalistycznych.

Na czym polega badanie Rezonansu Magnetycznego (MRI)?
Obrazowanie za pomocą rezonansu magnetycznego polega na umieszczeniu pacjenta w stałym polu magnetycznym o wysokiej energii. Silne magnesy wytwarzają jednorodne pole, które powoduje, że momenty magnetyczne lub inaczej spiny jąder wodoru (protonów) porządkują się w kierunku pola. Dedykowane cewki wytwarzają krótkie impulsy fal elektromagnetycznych o częstotliwości radiowej. Jądra wodoru pochłaniają energię tych fal radiowych, zmieniają swój stan (odchylają się), a potem oddają energię emitując fale o tej samej częstości (zachodzi więc zjawisko rezonansu). Sygnały te odbierane są przez cewki odbiorcze, które umożliwiają precyzyjne zlokalizowanie miejsce, w którym zachodzi emisja. Szybkość emisji zależy od typu cząsteczek i jest różna dla tłuszczów, białek, wody i innych bogatych w wodór związków, co pozwala rozróżnić typy i gęstości tkanek. Odebranym sygnałom komputer przypisuje odpowiednią skalę szarości i na ekranie monitora wysokorozdzielczego widać obszary o różnym stopniu w skali szarości. Komputer na żądanie operatora może dokonać też obliczeń w taki sposób, aby przedstawić obraz anatomiczny w dowolnie wybranej płaszczyźnie. 
Aby polepszyć obraz stosuje się środki kontrastowe różniące się pomiędzy sobą właściwościami magnetyczni, dzięki którym możliwa jest ocena nie tylko struktury, ale także funkcji tkanek i narządów. Dzięki badaniom z wykorzystaniem rezonansu magnetycznego uzyskujemy zdecydowanie lepsze obrazy tkanek miękkich ciała niż w tomografii komputerowej. Obrazy rezonansu dostarczają informacji o kształcie, umiejscowieniu i wielkości nawet najmniejszych zmian pojawiających się w organizmie, a dzięki zastosowaniu zaawansowanych technologicznie metod rekonstrukcji, możemy stworzyć obraz trójwymiarowy (3D). Rezonans jest obecnie jedną z najdokładniejszych metod obrazowania wykorzystywaną w medycynie. Istotne jest, że jest to jedyne badanie wysokospecjalistyczne, w którym nie wykorzystuje się szkodliwego dla organizmu promieniowania jonizującego, przez co badanie jest bezpieczne i może być wykonywane u dzieci i kobiet w ciąży (II i III trymestr)

Przygotowanie do badania bez kontrastu.
Przychodząc do pracowni rezonansu magnetycznego najlepiej nie zakładać metalowych elementów w obrębie struktur badanych- założyć spodnie/spódnice na gumce bez suwaków i metalowych guzików, sportowy biustonosz bez haftek i fiszbin, zwykły T-shirt bez zdobień z suwaków, ćwieków itp.
W dniu badania należy przyjmować dużo płynów, zalecana woda przegotowana, niegazowana. Koniecznie należy zażyć przyjmowane leki.

Przygotowanie do badania z KONTRASTEM:
Należy przynieść ze sobą wynik badania poziomu kreatyniny i GFR z krwi, nie starsze niż 14 dni przed zaplanowanym wykonaniem rezonansu! Na 4 godziny przed badaniem powstrzymać się od jedzenia, a w przypadku badania jamy brzusznej na 6 godzin przed badaniem nie jeść i 2 godziny przed badaniem nic nie pić- nawet wody. 
Zawsze należy przynieść wszystkie wcześniejsze wyniki badań obrazowych (USG, TK, MRI);
  • dokumentację o przebiegu dotychczasowego leczenia (karty informacyjne) nie tylko dotyczące tej struktury, która ma być badana, lecz wszystkie dotychczas zgromadzone karty informacyjne,
  • dowód osobisty lub inny dokument ze zdjęciem i numerem PESEL.
 
Przed badaniem poinformuj personel pracowni jeśli masz w ciele jakiekolwiek metalowe elementy w ciele np.: 
  • rozrusznik serca,
  • stenty,
  • protezy zębowe z drucikami,
  • Klipsy naczyniowe,
  • filtr żyły głównej,
  • sztuczną zastawkę serca 
  • Port naczyniowy, 
  • zastawkę neurochirurgiczną 
  • Jakiekolwiek metalowe implanty: śruby, płytki, gwoździe, 
  • sztuczne kończyny lub metalowe protezy stawów (endoprotezy)
  • Kule postrzałowe
  • Kawałki metalu, które mogą znaleźć się na skutek wypadków 
  • Wkładki domaciczne

  • Metale, które są bezpieczne w polu magnetyczny (możma wykonać z nimi badanie):
  • plomby amalgamatowe;
  • aparaty ortodontyczne, retainery,
  • tatuaże i makijaż permanentny wykonane w profesjonalnym salonie
  • tytanowe implanty ortopedyczne
 
Należy pamiętać, że nawet metale bezpieczne w polu magnetycznym mogą dawać artefakty i powodować zaburzenia obrazu (zamazanie, czarny obraz) co może zmniejszyć diagnostycznośc uzyskanych obrazów.

Uwaga:

W pracowni MRI wytworzone silne pole magnetyczne może uszkodzić i rozmagnetyzować niektóre urządzenia, takie jak:
  • Telefon komórkowy
  • Bankomatowe karty magnetyczne
  • Klucz samochodowych
  • Zegarek
  • Aparat słuchowy
  • Aparat fotograficzny
  • Urządzenie MP3 i innych urządzenia elektroniczne 
Należy pamiętać, aby takich rzeczy nie wnosić do pomieszczenia rezonansu i zostawić je w przebieralni przeznaczonej dla pacjenta. 

Do wykonania badania na NFZ wymagane jest skierowanie od lekarza specjalisty, lekarz rodzinny nie ma uprawnień do wypisania skierowania na badanie rezonansem magnetycznym. Pacjenci prywatni mogą wykonać badanie dowolnej części ciała bez skierowania.

Rejestracja badań MRI umiejscowiona jest na poziomie -1 budynku przy ul. Marjańskiego 3 
Wzór upoważnienia do odbiory wyników (do pobrania) 
Wzór ankiety i przygotowania do badania


Poradnia Neurologiczna

Poradnia neurologiczna przyjmuje pacjentów z chorobami układu nerwowego oraz prowadzi diagnostykę i leczenie  choroby Alzheimera, choroby Parkinsona.
 
REJESTRACJA
Rejestracja poradni znajduje się na II piętrze budynku przy ulicy Marjańskiego 3 w Białymstoku. Może do niej dojechać windą z poziomu "0" lub dojść schodami

Pacjenci mogą się rejestrować:
osobiście
za pośrednictwem osoby trzeciej
telefonicznie ( od godziny 08.00)
internetowo
W ciągu 14 dni od momentu rejestracji, rejestrujący się powinien  dostarczyć skierowanie.

Zasady rejestracji w poradni:
Pacjent, który zgłasza się do rejestracji musi okazać dokument ze zdjęciem w celu potwierdzenia tożsamości i sprawdzenia ubezpieczenia w systemie e-WUŚ. Może być to na przykład: dowód osobisty, paszport, prawo jazdy. 
W przypadku  wizyty pierwszorazowej w  poradni specjalistycznej, konieczne jest założenie historii choroby, stąd konieczne jest osobiste zgłoszenia się ze skierowaniem do rejestracji. Pacjent wypełnia również stosowne dokumenty i oświadczenia.
 
Pacjent, który przez telefon umówił się po raz pierwszy na wizytę w poradni specjalistycznej w dniu umówionej wizyty lekarskiej musi zgłosić się do rejestracji poradni.
 
Pacjent, który przez telefon umówił się na wizytę w poradni specjalistycznej, a wcześniej korzystał z usług tej poradni specjalistycznej w dniu umówionej wizyty lekarskiej udaje się do rejestracji aby potwierdzić w systemie e-WUŚ uprawnienia do świadczeń.
 
SKIEROWANIA DO PORADNI SPECJALISTYCZNYCH
 
Skierowania nie są wymagane do poradni w przypadku kontynuacji leczenia w poradni specjalistycznej na tą samą jednostkę chorobową,
 
W pozostałych przypadkach wymagane jest skierowanie od lekarza z placówki, która ma kontrakt z NFZ.
 
W przypadku skierowania wydanego z prywatnego gabinetu, nie posiadającego umowy z NFZ nie przysługuje pacjentowi porada opłacana przez NFZ.

Skierowanie powinno zawierać:
1. Oznaczenie podmiotu wystawiającego skierowanie, czyli:
 nazwa podmiotu i jego adres,
numer telefonu, kod identyfikacyjny stanowiący I część systemu kodu resortowego (REGON)
adres jednostki organizacyjnej podmiotu wraz z numerem telefonu,
kod identyfikacyjny jednostki organizacyjnej stanowiący V, VII, część systemu kodu resortowego.
2. kod identyfikacyjny jednostki organizacyjnej stanowiący V, VII, część systemu kodu resortowego.
nazwisko i imię (imiona),
datę urodzenia,
oznaczenie płci,
adres miejsca zamieszkania,
numer PESEL, jeżeli został nadany, w przypadku noworodka - numer PESEL matki, a w przypadku osób, które nie mają nadanego numeru PESEL - rodzaj i numer dokumentu potwierdzającego
tożsamość,
w przypadku gdy pacjentem jest osoba małoletnia, całkowicie ubezwłasnowolniona lub niezdolna do świadomego wyrażenia zgody - nazwisko i imię (imiona) przedstawiciela ustawowego oraz PESEL, telefon, adres jego miejsca zamieszkania;
3. Inne informacje lub dane, w szczególności rozpoznanie ustalone przez lekarza kierującego oraz wyniki badań diagnostycznych, w zakresie niezbędnym do przeprowadzenia badania lub konsultacji.
4. Datę wystawienia skierowania.
5. Dane identyfikujące lekarza kierującego na badania lub leczenie:
 nazwisko i imię,
tytuł zawodowy,
uzyskane specjalizacje,
numer prawa wykonywania zawodu,
podpis

Zespół Poradni, Lekarze specjaliści neurologii:
Ewa Baniukiewicz
Leszek Boćkowski
Jan Kochanowicz
Jolanta Łuszczewska-Charytoniuk
Magdalena Przydatek-Piotrowska
Mirosława Dancewicz
Andrzej Lewszuk
Marta Nowak
Lilia Skrzypiec
Halina Laskowska-Kajka
Anna Syta-Krzyżanowska
Monika Anuszkiewicz
Marta Jakoniuk
Agnieszka Iwaniuk

KONTAKT
Poradnia Neurologiczna
ul. Marjańskiego 3 lok 201 II piętro
15-402 Białystok
godziny pracy
poniedziałek - piatek godz. 8:00- 19:00
sobota godz. 8:00 - 15:00
tel. do rejestracji:
+48 85 7420566
+48 514577638
+48 575303355

Leczenie Stomatologiczne

Stomatologia Dzieci, Młodzieży i Dorosłych